Alko Alışır Koltuk

Gizle Bilgi Göster

Katalog Çekimi

Alışır Koltuk, Alko Koltuk, Katalog Çekimi, Koltuk Katalog Çekimi, Mobilya Katalogu, Mobius Ajans

Katalog çekimi konusunda uzmanlaşmış olan Mobius Ajans tarafından çekilmiştir.

Mobius Ajans  reklam tanıtım ürün fotoğrafçılığı ve grafik tasarım hizmeti vermektedir.

Alko Alışır Koltuk, Katalog Çekimleri, Koltuk Katalog Çekimi, Mobilya Katalogu, Mobius Ajans

Alko Alışır Koltuk Katalog Çekimi

İnsanı en çok etkileyen görsel malzeme fotoğraftır. Bunun nedeni ise fotoğrafın gerçekliğin en mükemmel benzeri olmasıdır. Reklamın temeli de görselliktir. Bir slogan bile beynimizde bir görüntüye neden olur. Haliyle reklam yapılacak her ne ise onu gösterecek olan da fotoğraftır.Özellikle mobilya katalog çekimi için bunlara dikkat edilmelidir.

Alko Alışır Koltuk Katalog Çekimi, Katalog Çekimleri, Mobilya Katalogu, Mobius Ajans

  • Reklam fotoğrafının ticari hedefleri vardır, asıl olan ‘fotoğraf çekmek değil, fotoğraf yapmaktır.’ Bu yüzden tanıtım fotoğrafı rastlantısal değil kurgusal bir çalışmadır.Tasarlanan görüntüde ürün, fotoğrafçının duygu ve düşünceleri doğrultusunda yeniden üretilir, fotoğrafçının gerçeği ile sunulur.Fotoğrafın gerçeğinde kendi gerçeğini arayan bir de tüketici vardır.Tanıtım fotoğrafçısının amacı tüketicinin bilinçaltı beklentilerine eşlik etmek ve satın alma isteğini uyandırmaktır.Bir reklam fotoğrafına bakış süresi 2 saniyedir.Bu kadar kısa bir zamanda görülen görüntünün tüketiciyi etkilemesi ve akılda kalması gerekir ki ticari başarı yakalanabilsin.Fotoğraf çekmek başlı başına uzmanlık gerektirir. Bu uzmanlığın temeli doğru ifadeli fotoğraf çekimidir. Çünkü insanı en çok etkileyen görsel malzeme fotoğraftır. Bunun nedeni ise fotoğrafın gerçekliğin en mükemmel benzeri olmasıdır. Reklamın temeli de görselliktir. Bir slogan bile beynimizde bir görüntüye neden olur. Haliyle reklam yapılacak her ne ise onu gösterecek olan da fotoğraftır.Görülen , okunana göre daha kolay hatırlanır.Fotoğraf sözün yerini alır ve gerçeğe dönüşür. Çünkü tüketici de ‘çok tüketmek’ değil en iyi olanı tüketmek istiyor.

En iyi fotoğrafçılar , katalog çekimi kadrajlarını belirlerken fotoğraflarında bir stil ve tasarım yönü görür , anlar ve  onu geliştirirler.

En gerçekçi halleriyle fotoğrafa yansıtırlar.Görülen , okunana göre daha kolay hatırlanır.Fotoğraf sözün yerini alır ve gerçeğe dönüşür. Çünkü tüketici de ‘çok tüketmek’ değil en iyi olanı tüketmek istiyor.İnsanı en çok etkileyen görsel malzeme fotoğraftır. Bunun nedeni ise fotoğrafın gerçekliğin en mükemmel benzeri olmasıdır. Reklamın temeli de görselliktir. Bir slogan bile beynimizde bir görüntüye neden olur. Haliyle reklam yapılacak her ne ise onu gösterecek olan da fotoğraftır.Özellikle mobilya katalog çekimi için bunlara dikkat edilmelidir.